Info24
Znajdujesz się w: Strona główna / Aktualności
Wydrukuj stronę Poleć znajomemu
x

Zapraszam do obejrzenia strony Imponujące zwycięstwo Oldbojów Moravii, artykuł 3425 - Aktualności - Portal Miasta i Gminy Morawica.

Pobierz PDF

Aktualności

2020-07-09

Imponujące zwycięstwo Oldbojów Moravii

W drugim tegorocznym występie drużyna składająca się z byłych zawodników Moravii, czyli Oldboje KS Moravia pokonała w imponującym stylu zespół Oldboje Kielce aż 8:1, odnosząc kolejne zwycięstwo. Mecz odbył się na boisku Międzyszkolnym w Kielcach, w pierwszym meczu na boisku Stadionu Miejsko-Gminnego w Morawicy także wygraliśmy 4:3. Jak zapewnia kapitan zespołu Arkadiusz Strójwąs jeszcze w lipcu morawickich Oldbojów czekają kolejne mecze.

Zdobywanie bramek w pierwszej połowie rozpoczął Szymon Strzelecki, kolejne bramki w pierwszej połowie – dodajmy bardzo efektowane  zdobywali kolejną Strzelecki oraz Przemysław Strójwąs – w przeszłości najlepszy strzelec klubu (127 bramek we oficjalnych meczach klubu) –aktualnie prezes zarządu. W drugiej połowie Moravia zdobywała kolejne gole na 4:0 drugą swoją bramkę zdobył P. Strójwąs, piąta bramka z typu „stadiony świata” autorstwa Mariusza Lewandowskiego. Na 6:0 podwyższył Mateusz Osman, kolejny gol zdobył Hubert Przeździk, a wynik meczu ustali z rzutu karnego Grzegorz Zegadło – aktualnie członek zarządu klubu. W meczu wystąpiło 14 byłych zawodników Moravii, którzy rozegrali w sumie w niebiesko-białych barwach aż 1229 meczy, zdobywając w nich 219 goli. Marek Białek to jedyna osoba, która grała w tym meczu – a nie rozegrała na boisko żadnego oficjalnego meczu w barwach klubowych - był jednym z autorów powstania klubu, przez 17 lat pełniący funkcję prezesa, a od roku prezesa honorowego.

Oldboje Kielce – Oldboje Moravii           1:8 (0:3)

Bramki dla Moravii:  Szymon Strzelecki x 2, Przemysław Strójwąs x 2, Mariusz Lewandowski, Mateusz Osman, Huber Przeździk, Grzegorz Zegadlo z karnego.

Skład Oldbojów Moravii (w nawiasie ilość oficjalnych meczy i liczba zdobytych goli w barwach Moravii): Tomasz Frankowicz (mecze: 18, bramki: 0)- Grzegorz Zegadło (m: 210, br: 19), Grzegorz Mikołajczyk(m: 40, br: 3), Tadeusz Gola (m: 17, br: 0), Sławomir Rożkiewicz(m: 154, br: 18)  - Arkadiusz Strójwąs (m: 229, br: 19), Grzegorz Muszyński (m: 30, br: 4), Mateusz Osman (m: 113, br: 31), Tomasz Adamczyk(m: 23, br: 5), Szymon Strzelecki (m: 61, br: 19)i Hubert Przeździk (m: 54, br: 3) oraz Przemyslaw Strójwąs (m: 249, br: 127), Mariusz Lewandowski(m: 28, br: 1), Wojciech Król (m: 3, br: 0) i Marek Białek.