Newsletter:
Wpisz poniżej swój adres e-mail,aby być informowanym o nowościach.
A A A

Aktualności

Wielkie otwarcie AUTO-COMPLEX 2011-10-11 27 września, w Brzezinach odbyła się uroczystość otwarcia Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Jest to jedna z najnowocześniejszych tego typu stacji w województwie świętokrzyskim.
 
Obiekt powstał w wyniku realizacji projektu pn. „Budowa Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, stanowiska diagnostycznego wraz z myjnią portalową i samoobsługową oraz zakup nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń niezbędnych do ich wyposażenia", który współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.
Na otwarcie zaproszone zostały władze województwa świętokrzyskiego, powiatu kieleckiego, gminy Morawica, lokalni przedsiębiorcy, jak również dzieci ze szkół w Morawicy i Woli Morawickiej, które uczestniczyły w konkursach dotyczących ochrony środowiska. Uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów lakierni odbyło się również w obecności przedstawicieli firm ściśle współpracujących ze stacją. Po wystąpieniach zaproszonych gości, uroczyście przecięto wstęgę, a poświęcenia firmy dokonał ks. Marcin Piotrowski. Na zakończenie uroczystości, właściciel oprowadził gości po stacji, odpowiadając na wszystkie pytania.
Stacja wyposażona została w innowacyjny sprzęt i urządzenia. Jako jedyna w regionie Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów dysponuje urządzeniem posiadającym opcję automatycznego rozpoznawania rodzaju napędu i badania samochodów 4x4, która eliminuje ryzyko uszkodzenia samochodu podczas badania i zapewnia prawidłowy pomiar sił hamujących. Obiekt wyposażony został w stanowisko serwisowe, na którym wykonywać można bieżące naprawy i usługi serwisowe takie jak wymiana opon, wulkanizacja, serwis klimatyzacji, wymiana oleju, klocków hamulcowych, amortyzatorów itp. Skorzystać można również z najnowszych technologicznie myjni samochodowych (automatycznej oraz bezdotykowej) renomowanej niemieckiej firmy WashTec. Rozwiązania technologiczne jakie zastosowane zostały w maszynach i urządzeniach będących w posiadaniu firmy AUTO-COMPLEX, pozwalają w znaczny sposób ograniczyć negatywny wpływ na środowisko oraz szkodliwe na nie oddziaływanie, poprzez m.in. mniejszą ilość zużytej energii oraz wody. Również urządzenia myjni zarówno portalowej jak również samoobsługowej są przyjazne dla środowiska. Dzięki specjalnemu systemowi podziemnych zbiorników na wodę oraz separatorów, po uprzedniej dokładnej filtracji, ponownie wykorzystywane jest ok. 80% wody wykorzystywanej do procesu mycia pojazdów.
Klienci stacji kontroli pojazdów, którzy wykonają przegląd swojego pojazdu otrzymają kupon na bezpłatne mycie na myjni automatycznej.


Wersje językowe

PL EN DE IT SK CZ

Powered by Translate

Dziś jest środa, 7.12.2016
Wschód 08:36
Zachód 16:19

Imieniny obchodzą
Marcin, Ambroży, Teodor

Do końca roku zostało: 25 dni
Dziś jest 342 dzień roku
Temp.: -3 °C
Ciśn.: 1000 hPa
Wiatr: 4 km/h
Urząd Gminy w Morawicy
tel. +48 41 3114-691, fax +48 3114-690
e-mail: gmina@morawica.pl
facebook.com/gminamorawica
Nr konta: 50 84930004 0070 0200 0185 0001
Administrator strony: p.marcjan@morawica.pl   tel. 41 3114-691

Copyright (c) Oficjalna strona Gminy Morawica 2007-2012. Wszystkie prawa zastrzezone.
Projekt i wykonanie: Seenet
Strona stworzona ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego
"Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów
wiejskich 2004-2006", działanie 2.7 Pilotażowy Program Leader+ Schemat II. unia