Newsletter:
Wpisz poniżej swój adres e-mail,aby być informowanym o nowościach.
A A A

Aktualności

Miss Gminy Morawica 2008 2008-08-11 11 sierpnia, na deskach muszli koncertowej w Morawicy odbyły się już po raz dziewiąty Wybory Miss i Małej Miss Gminy Morawica. Korona najpiękniejszej przypadła Ilonie Makulskiej z Bilczy, a Małą Miss została Aleksandra Woźniak z Brzezin. Obie panny będą nam królowały przez okrągły rok, aż do następnych wyborów. W ramach imprezy odbyły się również liczne konkursy z nagrodami dla publiczności, a na zakończenie festynu przewidziano niespodziankę – koncert zespołu „LOVE SYSTEM”.

Najbardziej gorąca impreza tego lata przyciągnęła do Morawicy tłumy gości z całego województwa. Festyn tradycyjnie już poprowadziła Aneta Czaban - scenarzystka i reżyserka finału Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej i jednocześnie Redaktor Naczelna Radia Fama, które objęło patronat medialny nad imprezą. Do tegorocznych wyborów zgłosiło się siedem piękności w wieku od 17 do 20 lat oraz piętnaście kandydatek na Małą Miss w wieku od 5 do 10 lat. Dziewczęta zaprezentowały się w układach choreograficznych przygotowanych przez Ewę Działowską, Miss Gminy Morawica z 2004, obecnie studentkę Wzornictwa na WSH w Kielcach, która oprócz choreografii zajmuje się również projektowaniem strojów. Fryzury dziewcząt zostały wykonane przez Salon Fryzjerski „MESSIMA” z Kielc, a o makijaż zadbała Europejska Akademia Zdrowia i Urody w Kielcach.

Prezentacje kandydatek

Impreza rozpoczęła się od prezentacji wszystkich kandydatek w strojach sportowych. Następnie dziewczyny wystąpiły w piżamach. W układzie choreograficznym wraz z dziewczynami brawurowo zaprezentował się Mateusz Dembski z Bilczy, który w tym roku został uhonorowany Złotym manekinem (nagroda dla najlepszego modela) podczas prestiżowego konkursu OFF FASHION Kielce 2008. Mateusz w jednym z układów tanecznych - piżama party - wcielił się w rolę kelnera, co wywołało zachwyt damskiej części publiczności oraz samych kandydatek. Emocje rosły, a na scenie tym czasem pojawiły się małe dziewczynki w strojach eleganckich, czym wzbudziły gromki aplauz licznie przybyłych na imprezę gości. Po dziewczynkach na deskach muszli koncertowej w Morawicy po raz kolejny pojawiły się panny, tym razem w strojach pokojówek, które zaprojektowały same dla siebie. Dziewczęta swoim figlarnym występem oszołomiły męską część publiczności oraz zachwyciły jury. Podczas tego pokazu kandydatki odpowiadały na podchwytliwe, specjalnie na tą okazję przygotowane pytania od sponsorów. Ostatnią prezentacją był pokaz w sukniach wieczorowych. W tym wejściu kandydatki po raz ostatni miały okazję oczarować swoim wdziękiem jury oraz publiczność, która tylko przez godzinę podczas imprezy mogła głosować na Miss Publiczności za pomocą specjalnie przygotowanych kuponów. Wszystkie kandydatki były znakomite i zjawiskowo piękne, dlatego nie lada orzech do zgryzienia miało jury w składzie: Adam Kluźniak PPHU Poldaun - przewodniczący komisji, Stanisław Nowak Kopalnia Wapienia Morawica S.A., Mateusz Matusz Lafarge Kruszywa, Dorota Sabat Avon Cosmetics Polska, okręg 196 lider sprzedaży, sołtys wsi Radomice II, Magdalena Śliwa Salon Fryzjerski „MESSIMA”, Justyna Kulewska Europejska Akademia Zdrowia i Urody, Iwona Wieczorek Świat Języka Angielskiego „KIDDIES” Morawica oraz Barbara Malicka Miss Gminy Morawica 2007.Po zakończonych prezentacjach jury udało się na obrady. Jednocześnie rozpoczęło się podliczanie głosów publiczności.

Mister Gminy Morawica

Zanim ogłoszono wyniki przyszła kolej na panów. Na scenę poproszono chętnych do wzięcia udziału w wyborach na Mistera Gminy Morawica 2008. Odważni trzej Panowie - Marcin, Daniel i Mateusz, którzy stanęli na scenie musieli zmierzyć się w czterech konkurencjach. Jedna z nich to taniec z kołem hula hop w rytm muzyki zespołu „Bayer Full”. Druga polegała na umyciu gąbką swoich części ciała na podkładzie muzycznym „Mydełko Fa”. Trzecią konkurencją było zatańczenie makareny, którą profesjonalnie zaprezentowała Ewa Działowska. W ostatnim zmaganiu mężczyźni odpowiadali na śmieszne pytania zadawane przez Anetkę Czaban. Wyboru najlepszego Mistera Gminy Morawica 2008 dokonały kandydatki do tytułu Miss Gminy Morawica 2008. Po trudnych konkurencjach tytuł Mistera Gminy Morawica 2008 przypadł Mateuszowi z Korytnicy, który przyjechał na wybory miss do Morawicy, aby kibicować koleżance Magdalenie Staruli. Zwycięzca otrzymał szarfę z napisem Mister Gminy Morawica 2008 oraz świętokrzyską babę jagę - kobietę swojego życia. Publiczność wszystkich panów nagrodziła gromkimi brawami.

I oto mamy najpiękniejszą

Przed odczytaniem wyników na scenie zgromadziły się wszystkie dziewczęta biorące udział w konkursie. Kandydatki do korony Miss i Małej Miss prezentowały się znakomicie, a emocje tuż przed ogłoszeniem werdyktu sięgały zenitu. I tak, Miss Publiczności z ilością ponad 81głosów została okrzyknięta Magdalena Starula z Korytnicy, kandydatka z numerem 1. Tytuł III Wicemiss przypadł pannie z numerem 5 Karolinie Ślusarczyk ze Zbrzy. II Wicemiss została Emilia Bernacka z Bilczy, kandydatka z numerem 6 a I Wicemiss ogłoszono Sylwię Zapałę z Bilczy, pannę z numerem 3. Tytuł II Małej Wicemiss otrzymała Milena Mazur z Nidy, zaś I Małą Wicemiss została Natalia Orlińska z Łabędziowa.

Wreszcie przyszedł czas na ogłoszenie najważniejszych wyników tego dnia. I tak, korona i tytuł Miss Gminy Morawica 2008 powędrowała do kandydatki z numerem 7, 19 – letniej Ilony Makulskiej z Bilczy. Małą Miss Gminy Morawica została dziewczynka z numerem 7, 10 – letnia Aleksandra Woźniak z Brzezin. Na twarzach obu dziewczyn widać było radość i zaskoczenie. Obie misski miały numer 7 i w tym roku ten numer okazał się dla nich szczęśliwy. Chociaż obie marzyły o tej chwili, to jednak żadna z nich nie spodziewała się takiego wyniku. - powiedziała tuż po koronacji, jeszcze oszołomiona werdyktem Miss Gminy Morawica 2008  Ilona Makulska. Po koronacji i wręczeniu nagród przez wójta Gminy Morawica, Mariana Burasa, tradycyjnie już nastąpiła chwila dla fotoreporterów. 

Cenne nagrody

Dzięki coraz bardziej hojnym sponsorom oprócz korony najpiękniejszej do rąk utytułowanych dziewcząt powędrowały cenne nagrody. Wśród nich znalazły się m.in.: kurs prawa jazdy, rower, aparat cyfrowy, kołdry, poduszki, przelot samolotem nad Kielcami i gminą Morawica, talony na usługi kosmetyczne i fryzjerskie, zegarki, urządzenia AGD i RTV, zestawy kosmetyków, zaproszenia na uroczystą kolację, bilety na basen, zestawy słodyczy i inne. Laureatkom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach piękności. Na zakończenie imprezy do zabawy porwał licznie zgromadzoną publiczność zespół „LOVE SYSTEM”, prezentujący muzykę taneczną i dance. Zabawa była wyśmienita, a goście przybyli z różnych zakątków województwa bawili się doskonale.

Podziękowania

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla sponsorów: Lafarge Kruszywa Kruszywa i Beton; Kopalnia Wapienia Morawica S.A.; Kielecka Szkoła Jazdy Agata Jaśkowska Kielce ul. Żytnia 14; Adam Kuźniak - P.P.H „POLDAUN” Sp. z o.o. Bilcza ul. Leśna 2; Jacek Iwanowski - Piekarnia „BIAŁOGON” Morawica ul. Polna 6; Roman Smolarski - Piekarnia „Pod Telegrafem” Kielce ul. Ściegiennego 258 C; Iwona Wieczorek - Świat Języka Angielskiego „KIDDIES” Morawica ul. Kielecka 16; Sławomir Woźniak  - Wyrób i Sprzedaż Art. Mięsnych Brzeziny ul. Chęcińska 325; Magdalena Śliwa - Salon Fryzjerski „MESSIMA”  Kielce ul. Jagiellońska 5; „Europejska Akademia Zdrowia i Urody” Kielce Plac Wolności 6/2; Zenon Wójcik  - Sklep obuwniczy „MAGNOLIA” Kielce ul. Piekoszowska 39; „EURO TIME” Kielce DH „Puchatek” ul. Sienkiewicza 33; Małgorzata Skowera, Justyna Stefańska - „EM - JOT” Kielce ul. Urzędnicza 30; Wiesława i Zygmunt Zawierucha F.H. „DAM & MAM” Morawica ul. Kielecka 7; Jacek Łój PHUP „EURO - GAZ” Sp.j. Zgórsko 31 a Sitkówka – Nowiny; Jadwiga Stemplewska -Hotel Restauracja „ELIOT” Brudzów 105 A; Tomasz Woś Usługi Transportowo – Sprzętowe Brzeziny ul. Wrzosowa 45; Paweł Zawadzki - Gospodarstwo Agroturystyczne „Leśne Zacisze” Lisów ul. Wygwizdów 6; P.P.H.U. „MADA” Adam Pawłowski, Tomasz Pawłowski Morawica ul. Polna 7; Magdalena Colas - Salon Kosmetyczny „WERONI” Kielce ul. Tarnowska 50; Ewa Okrajewska – Romańska Studio Kosmetyczne „WIOSNA” Kielce ul. Solna 8; Michał Płaskociński „MIDPOL” Kielce ul. Śniadeckich 4; Pizzeria „CHATKA” Sebastian Błaszczyk

Brzeziny ul. Kielecka 20; Kryta Pływalnia „KORAL” w Morawicy; Kwiaciarnia Urszuli Brzozy z Morawicy; Zdzisław Zięba - Korty Tenisowe Gminny Stadion Sportowy w Brzezinach; Dorota Sabat – Avon Cosmetisc Polska, okręg 195, lider sprzedaży; Józef Kubicki Przewozy Autokarowe Skrzelczyce 141, gmina Pierzchnica. 

 Wersje językowe

PL EN DE IT SK CZ

Powered by Translate

Dziś jest środa, 7.12.2016
Wschód 08:36
Zachód 16:19

Imieniny obchodzą
Marcin, Ambroży, Teodor

Do końca roku zostało: 25 dni
Dziś jest 342 dzień roku
Temp.: -3 °C
Ciśn.: 1000 hPa
Wiatr: 4 km/h
Urząd Gminy w Morawicy
tel. +48 41 3114-691, fax +48 3114-690
e-mail: gmina@morawica.pl
facebook.com/gminamorawica
Nr konta: 50 84930004 0070 0200 0185 0001
Administrator strony: p.marcjan@morawica.pl   tel. 41 3114-691

Copyright (c) Oficjalna strona Gminy Morawica 2007-2012. Wszystkie prawa zastrzezone.
Projekt i wykonanie: Seenet
Strona stworzona ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego
"Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów
wiejskich 2004-2006", działanie 2.7 Pilotażowy Program Leader+ Schemat II. unia